Знаки на етикетці продуктів

Знаки на етикетці продуктів

Що означають знаки на етикетці продуктів цікавить багатьох, адже всі ці загадкові позначення несуть в собі певний сенс і можуть багато розповісти про продукт. Маркування – це опис і засіб подачі корисної та зрозумілої інформації як для кінцевого споживача, так і для компаній, що займаються зберіганням, перевезенням і продажем.

Упаковка і тара з нанесеними знаками може розповісти про спосіб зберігання (особливо враховується температурний режим і вологість в приміщенні), а також, укладанні продукції при транспортуванні. Наприклад, ми розуміємо, який матеріал знаходиться всередині, якщо бачимо значок «чарки», який вказує на крихкість.

Окремо варто згадати знаки на етикетках харчових продуктів. Крім стандартних даних, таких як вага, склад продукту, термін придатності, якість, відповідність нормам ГОСТ, виробник може розмістити поруч і особливі символи.

Подібні знаки маркування харчової продукції будуть вказувати на певні властивості продукту і відповідність його санітарним вимогам. Звертаємо вашу увагу на той факт, що в нашій країні немає обов’язкової сертифікації всіх харчових продуктів, тому нанесення спеціальних знаків на етикетках є питанням іміджу і статусності компанії виробника.

Загальноприйнята в світі маркування – це не тільки реклама продукту, але і велика привабливість серед конкурентів на полиці.

Основні знаки на упаковці продуктів харчування і їх значення

Ось розшифровка найпоширеніших знаків:

Відомий багатьом покупцям «трилисник» – знак, який вказує на відповідність товару прийнятим в нашій країні нормам по стандарту УкрСЕПРО. Такий значок наноситься на добровільній основі, і сертифікація продукту може проводитися на окрему партію товару або один сертифікат на кілька років.

Обов’язковий значок для органічної продукції, виробленої в країнах ЄС, яка відповідає жорстким вимогам стандартів OrganicBio і Euroleaf. Будь-яке фермерське господарство, яке постачає свій товар на експорт в країни Європи маркує його «зеленим листом».

Якщо список на етикетці містить ці два знака, значить продукція повністю відповідає нормам і стандартам Європейського Союзу. СЕ-маркування позначає екологічність і безпеку товарів як для здоров’я людини, так і для навколишнього середовища. Крім того, тільки з таким позначенням товар можна продавати на ринках Європи і всього світу.

Знак нетто – вага продукції без тари і упаковки. Часто поруч вказується цифра в рамці, що позначає брутто – вага з упаковкою.

Документи і продукція зі знаком ISO – це світовий аналог ГОСТ і ДСТУ, що вказує на безпеку продукції.

EAC – це значок, який вказує на те, що продукція виробляється і реалізовується на ринку країн, що входять в європейський Митний союз.

Даний значок є добровільним, згідно з вітчизняним законодавством. Розміщується на етикетці за бажанням виробника тільки в тому випадку, якщо частка ГМО в харчовому продукті становить менше одного відсотка.

 

Інші знаки на продуктах

Знак, який вказує на можливість застосування при упаковці харчових продуктів, так матеріал абсолютно безпечний і нетоксичний.

Нагадування про дотримання екології природи.

Стрілки в трикутнику – знак, який вказує, що упаковка виготовлена з переробленої сировини.

Система знаків, яка вказує на можливість переробки харчового пластику.

 

Де купити якісні етикетки

Як бачимо, різні знаки на етикетці несуть в собі максимум інформації, корисної і для покупця, і для продавця продукції. Належний ефект буде досягнутий, і продукт потрапить на полиці магазинів цілим, в згодом буде правильно зберігатися і використовуватися.

Компанія СВ-Принт завжди готова запропонувати якісні етикетки для харчової та непродовольчої продукції, а також реалізує супутнє обладнання для маркування.

 

SV-PRINT

Компанія «СВ-Принт» заснована в 2005 році, надає комплексні послуги і різноманітні рішення для підприємств легкої промисловості. Ми не обмежуємо клієнтів в мінімальній або максимальній кількості тиражу.

Наші контакти:

м. Київ, вул. Бориспільська 9,
корп. 9 оф. 204
+38 (044) 334-42-02
+38 (067) 407-87-85
info@sv-print.com.ua