Як правильно очистити голівку термотрансферного принтера

Як правильно очистити голівку термотрансферного принтера

Головки термотрансферних принтерів, використовуваних для друку чеків, цінників, етикеток, є одним з найбільш важливих елементів у даному типі обладнання. Це досить дорогий і один з найбільш часто виходять з ладу при відсутності своєчасного обслуговування елементів обладнання.Важливо розуміти, що в залежності від моделі пристрою і його функціональності, існує певний ресурс безперебійної роботи, після якого потрібна повна заміна окремих елементів, до числа яких можна віднести і головку. Під час цього періоду дана запчастина термотрансферного принтера повинна проходити регулярне чищення для збереження своїх властивостей в повному обсязі.

Стандартний робочий ресурс

Залежно від того, який клас принтерів для друку етикеток ви використовуєте, різниться і ресурс роботи головки. Настільні моделі офісного класу мають даний показник в межах 30-40 км, комерційні моделі мають більш серйозну напрацювання на відмову – в районі 50-60 кілометрів. Найдорожчі комплектуючі в термотрансферних пристроях промислового типу можуть надрукувати понад 70 км чеків, цінників і етикеток.

Важливо розуміти, що від того, наскільки чиста головка в даний момент часу, залежить якість друку і її дозвіл. Крім того, не варто забувати, що при відсутності обслуговування елемента і його своєчасної очистки він підлягає заміні, причому вартість нової запчастини становить приблизно половину вартості всього принтерного блоку.

Причини забруднення

Друкуюча головка будь-якого термопринтера піддається досить серйозним навантаженням при щоденній експлуатації. При цьому на робочій поверхні цього елемента, яка постійно контактує з матеріалом для друку, залишається пил, частинки клею, фарби, жирові відкладення.

Недотримання умов правильної експлуатації також може привести до виходу термоголовок з ладу. Якщо техніка працює в задушливому приміщенні з підвищеною вологістю, з великою часткою ймовірності друкуюча поверхня піддасться критичного забруднення набагато швидше.

До чого призводить забруднення робочої поверхні цього елемента? Перш за все – це:

  • неякісна або важко розрізняються друк;
  • пропуск певних місць або цілих смуг на матеріалі;
  • недотримання колірної гами і так далі.


У разі штрих-коду пропуск хоча б однієї смуги приведе до некоректного зчитування сканерами і, відповідно, потребують ручного введення позиції.

Регулярна профілактика

Очищення робочої поверхні друкувального елемента проводиться з певною регулярністю, число принтів між обслуговування становить 2 тисячі для офісної моделі, 10 тисяч для комерційної та 50 тисяч для промислового термопринтера.

Для очищення використовується спеціальний ватяний тампон, який обробляється ізопропіловий спирт, після чого кілька разів виконується протирання робочої поверхні. Необхідно візуально перевірити чистоту термоголовки, після чого продовжити її експлуатацію.

Також необхідно очистити від дрібного пилу гумовий притискної валик протягує механізму. Залежно від рекомендацій виробника, обслуговування принтера може проводитися як після певної кількості надрукованих етикеток, так і при кожній зміні ролика фарбувальної стрічки або ролика етикеток.

Всі роботи необхідно проводити при повністю відключеному від мережі обладнанні, після обробки спиртом або спеціальним очисним олівцем необхідно переконатися в тому, що робоча поверхня повністю висохла.

SV-PRINT

Компанія «СВ-Принт» заснована в 2005 році, надає комплексні послуги і різноманітні рішення для підприємств легкої промисловості. Ми не обмежуємо клієнтів в мінімальній або максимальній кількості тиражу.

Наші контакти:

м. Київ, вул. Бориспільська 9,
корп. 9 оф. 204
+38 (044) 334-42-02
+38 (067) 407-87-85
info@sv-print.com.ua