• 0 товар
 • 0.00 грн. грн.

Вимоги до маркування непродовольчих товарів

Маркування товарів для споживача є обов’язковою вимогою і умовою для виробників, постачальників, транспортних компаній, посередників і реалізаторів продукції. Маркування непродовольчих товарів може здійснюватися шляхом використання самоклеючих етикеток, ярликів, бірок на упаковці, тарі або окремих компонентах, вузлах, товарах.

Для чого вона потрібна? Це повна і всеосяжна інформація у вигляді друкованого тексту, легко помітного і зрозумілого для покупця. Споживач повинен вивчити всі дані на етикетці і прийняти рішення щодо покупки або відмови від неї до того, як буде виконана оплата.

вимоги до маркування непродовольчих товарів україна
Наносити маркування необхідно ще на етапі виробництва продукції, однак в окремих випадках її необхідно оновлювати при обмеженості термінів продажу і використання, наприклад, або якщо товар досить специфічний.

Повне і належне маркування непродовольчого товару крім інформаційного тексту може містити малюнок, умовний знак, графічні символи та інші позначення, які вказують на особливості експлуатації, догляду та обслуговування, а також роз’яснюють основні поняття.

Для тканин це можуть бути значки і символи, що вказують на температуру праски і режим прання, для взуття – тип матеріалу і устілки, для косметики – терміни використання після відкриття кришки і так далі.

Вимоги до маркування непродовольчої продукції

Наступний перелік є обов’язковим відповідно до нормативів і вимог вітчизняного законодавства, зокрема – статті 15 закону «Про захист прав споживачів». Відповідно до нього встановлюються вимоги до маркування непродовольчих товарів в Україні, виходячи з яких, інформація про товари непродовольчих груп повинна містити наступні дані:

 • Повне найменування товару, відтворення товарного знака для окремих випадків і послуг;
 • Відкриті дані, що стосуються головних властивостей товарів, інформація щодо особливостей конкретних продуктів;
 • Дані про наявність у складі небезпечних або шкідливих для здоров’я компонентів, які можуть стати причиною виникнення і розвитку небезпечних захворювань;
 • Повна інформація про ціну, умови ціноутворення, тарифи або правила придбання та використання продукції;
 • Дата виготовлення, термін придатності;
 • Кінцевий термін реалізації, якщо по його закінченні товар набуває небезпечні властивості;
 • Умови зберігання і реалізації;
 • Гарантійні умови виробника або інших осіб, що забезпечують обслуговування та ремонт;
 • Правила використання товару;
 • Контактні дані виробника або імпортера, якщо товар має закордонне походження.

вимоги до маркування непродовольчих товарів

Де купити все для маркування

Все необхідне для маркування товарів продовольчої та непродовольчої груп можна придбати в інтернет магазині СВ-Принт, який стане вашим надійним, довгостроковим і взаємовигідним партнером в поставках якісного і довговічного обладнання та витратних матеріалів.

Ми пропонуємо різні варіанти оплати, конкурентні ціни та забезпечуємо оперативну доставку в усі регіони країни. Відповімо на будь-які питання і проконсультуємо при необхідності.

Онлайн заявка -5%